پشتیبانی واتساپ
چرا باید مدیتیشن کنیم

چرا باید مدیتیشن کنیم ؟

دسته بندی :مدیتیشن تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۹

چرا باید مدیتیشن کنیم؟ این سوالی است که جواب دادن به آن خیلی راحت است. فقط کافی است دفعه ی بعدی که در طول روز از خشم پر شدید و احساس کردید که بر سر هر مشکل کوچیکی کوه آتشفشان درونتان فوران میکند برگردید و این سوال را دوباره از خودتان بپرسید چرا باید مدیتیشن کنیم ؟

ذهن من جهان من

ذهن من چیزی خارج از جهان پیرامون من نیست و همانطور که جهان با آشفتگی همراه است ، ذهن من نیز آشفته می شود. خواه یا ناخواه ما در محاصره ی اخبار منفی قرار داریم که به مرور زمان ذهن و روح مارا فرسوده میکند. چرا باید مدیتیشن کنیم؟! به این دلیل که تاثیر این اخبار منفی را بر روح و روان و جسم خود کاهش دهیم.

اخباری مانند: همه گیری بیماری ها ، مرگ ، بیماری ، ترس ، ذرات نامرئی نامطبوع هوا ، خشونت نژادی ، بی عدالتی اجتماعی ، تجاوزهای خرد و کلان ، فریاد ، عصبانیت ، جنگ سیاسی ، سقوط اقتصادی ، بیکاری ، عدم اطمینان ، اضطراب -افسردگی، رکود، جنگ های نظامی ، تهدیدهای شغلی،مشکلات خانوادگی و… چقدر از اینها برای شما آشناست؟ احساس خامی ، ناآرامی، آسیب دیدگی ، عصبانیت ، غمگینی ، خشم ، دلسوزی ، پوچی ، افسردگی و.. همه ی این احساسات اینجا هستند ، اطراف من ، درون من ، همه می چرخند و من فکرمی کنم شما هم آن هارا تجربه می کنید.

چرا باید مدیتیشن کنیم؟

به همین دلیل است که ما مدیتیشن میکنیم که توسط این امواج منفی مغلوب نشویم. ما تمرین می کنیم تا وقتی وارد طوفانی شدیم ، بتوانیم ایمان داشته باشیم که اتفاق جدیدی خواهد افتاد و یک روز آرام خواهد آمد. بنابراین وقتی احساس عدم اطمینان یا بلاتکلیفی می کنیم مدیتیشن به ما یاد خواهد داد که آرام و صبور باشیم و بر احساسات دوگانه مان غلبه کنیم یا زمانی که احساس خشم غیر قابل کنترل میکنیم به ما یاد خواهد داد چطور افسار ذهن را در دست بگیریم تا خشم ما باعث اتفاق های نا خوش آیندی برای ما و دیگران نشود.

چرا باید مدیتیشن کنیم؟

به این دلیل که وقتی در بازه ی زمانی ناخوشایندی از ناامیدی ، عصبانیت ، گیجی ، خشم ، افسردگی  هستیم می توانیم آن افکار و دلایل آنها را ببینیم و شفاف تر و با تمرکز بیشتری آنها را بشناسیم و هر قدر کوچک، ما می توانیم امید ، عشق و احتمالات را نیز در دل اتفاقات ببینیم. به همین دلیل است که ما مدیتیشن می کنیم که زمانی که وارد ناملایمات زندگی شدیم و توسط احساسات منفی محاصره شدیم بگوییم 👇 👇 👇

“این اتفاق افتاده است ، این همان چیزی است که من با آن روبرو هستم.”  ولی “من در حال حرکت هستم و هیچ ناملایمتی قادر نخواهد بود که مرا از پا در بیاورد” 💪

پس:

چرا باید مدیتیشن کنیم؟

به این دلیل که افرادی که دارای زمینه ها ، دیدگاه ها ، تجربیات بسیار متفاوت هستند می توانند از هر جهان فکری و ملیتی دور هم جمع شوند ، و انسانیت ، وقار و زخم های باز یکدیگر را با مهربانی و عطوفت مشاهده کنند ، و در مرهم گذاشتن بر زخم ها به همدیگر کمک کنند.همه ی اینها با مدیتیشن امکان پذیر است.

ذهنم خسته است. گمان می کنم ذهن ما خسته است. به همین دلیل است که تمرین می کنیم. ما یک راه طولانی در پیش داریم ، و کره زمین زیبای ما به شدت متزلزل شده است – و بدون شک بسیاری از لرزش ها در پیش است. پس: به این دلیل است که باید مدیتیشن کنیم.

🤍

🤍

🤍

با عشق ❤️

33 نفر در حال مدیتیشن