پشتیبانی واتساپ
مدیتیشن روزانه

مدیتیشن روزانه

دسته بندی :مدیتیشن تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۹

مدیتیشن روزانه بخش اصلی تمرینات مدیتیشن است که باعث می شود ما از بیشترین فواید مدیتیشن بهره مند شویم. با وارد شدن به دنیای مدیتیشن و گردآوری اطلاعات کافی باید برنامه ی مدیتیشن روزانه برای خودمان طراحی کنیم و به انجام دادن آن تعهد داشته باشیم. تغییرات اساسی یک شبه اتفاق نمی افتند ولی یک برنامه ی جامع مدیتیشن روزانه میتواند شما را به بالاترین اهداف تمرینی خودتان برساند. مدیتیشن تمریناتی برای در لحظه بودن و آگاه بودن است که در مقالات قبل درباره ی فواید بی شمار آن صحبت کردیم  و حالا میخواهیم به ثبات در انجام تمرینات برسیم و همانطور که درمقاله های فواید مدیتیشن و زمان مدیتیشن اشاره کردیم یک برنامه روتین مدیتیشن روزانه کم کم می تواند مدیتیشن را به بخش جدایی ناپذیر زندگی تبدیل کند.

تاثیرات علمی مدیتیشن روزانه

با مدیتیشن روزانه ما می توانیم مزایای بیشتر و بیشتری را بدست بیاوریم و انجام یک تمرین مدیتیشن در طول روز( هر چقدر هم کوتاه) بهتر از کلا مدیتیشن نکردن است. وقتی مدیتیشن می کنیم میتوانیم قدرت تمرکز و تصمیم گیری خودمان رو افزایش بدهیم و احساس ترس و استرس خودمان را کاهش بدهیم. نتیجه: با تغییر اساسی نحوه ارتباط برقرار کردن ما با افکار و احساسات ، می توانیم شدت احساساتی را که می خواهند ما را تسخیر کنند کم کنیم و در نهایت احساس آرامش ، وضوح و تمرکز بیشتری را در زندگی خودمان تجربه کنیم.

فواید تمرینات مدیتیشن روزانه کاملا ثابت شده و جهان شمول است. از کاهش اضطراب و فشار خون پایین تا افزایش ایمنی و خواب بهتر. طبق تحقیقات محققان دانشگاه John Hapkins  یک برنامه مدیتیشن روزانه و با ثبات به کاهش علایم افسردگی و استرس و اضطراب و درد هایی که از استرس ناشی میشوند کمک شایانی میکند. همچنین طبق مطالعه دیگه ای که در آن از یک برنامه مدیتیشن جنرال استفاده شد ثابت گردید که افرادی که مدیتیشن روزانه می کنند سطح کورتیزول کمتری دارند -هورمونی که مربوط به استرس و درد های ناشی از آن است- همچنین نشان داده شد که مدیتیشن کیفیت خواب را به طور چشم گیری بهبود می بخشد و برای کسانی که درد مزمن دارند ، تحمل درد را افزایش می دهد. ولی اینها همه ی ماجرا نیست 🙂

کسانی که مدیتیشن روزانه را وارد زندگیشان کرده اند گزارش کرده اند: از آنجا که مدیتیشن بخش همدلی و دلسوزی مغز را تحریک می کند تمرینات مدیتیشن علاوه بر روابط اجتماعی , باعث بهبود روابط احساسیشان با شریک عاطفیشان شده است. به طور کلی مطالعات زیادی وجود دارد که ثابت می کند مدیتیشن می تواند بطور کلی کیفیت زندگی را در همه ی حوزه ها( زندگی شخصی و عاطفی_محیط کار_ در زمینه تمرکز_در مطالعه کردن و درس خواندن و…) بهبود ببخشد و به سلامت جسم و ذهن ما کمک کند.

هیچ راهی برای دور زدن وجود ندارد

از آنجایی که ما خیلی این روزها مشغله داریم و یا بطور ساده “حالشو نداریم” مدیتیشن را هنوز وارد روتین نکرده ایم و این فقط برای آماتورها اتفاق نمی افتد بلکه حتی خیلی از حرفه ایی ها هم با چالش هایی در زمینه به عادت درآوردن مدیتیشن مواجه می شوند.

هیچ راهی برای دور زدن وجود ندارد: طبق تحقیقات علمی انجام مدوام یک عمل در ساعت معینی و در مکان معینی می تواند در” به عادت درآوردن” آن عمل کمک کند و در مورد مدیتیشن ثبات با اهمیت تر از مدت زمان تمرین است به این معنی که ده دقیقه مدیتیشن هر روز در هفته بهتر از هفتاد دقیقه مدیتیشن در یک روزاست. پس ما باید در ابتدا رویکرد کم ولی مداوم را جایگزین زیاد ولی بی ثبات قرار بدهیم.

متعهد بودن به یک مدیتیشن روزانه هرچقدر هم کوتاه مدت به مغز شما این امکان را میدهد تا با سرعت طبیعی خودش یادبگیرد که چگونه در اینجا و اکنون حضور داشته باشد و چطور این آگاهی را به فعالیت های کل روز منتقل کند. بعد از اینکه مدیتیشن روزانه به بخش جدایی ناپذیر زندگی ما بدل شد ما هر نوع عذر و بهانه ای مثل امروز خیلی سرم شلوغه و امروز حالشو ندارم ومدیتیشن هیچ تاثیری نداره و.. را متوقف می کنیم و به تمریناتمان میپردازیم. در ادامه چند تا راه کار عملی ساده را باهم می خوانیم که بتوانیم برای ساختن عادت مدیتیشن روزانه بهم کمک کنیم.

به عادت دراوردن مدیتیشن روزانه

مرحله اول:

مکان و ساعت مدیتیشن را مشخص کنید

بهترین مکان مدیتیشن کجاست؟ هرجا که راحت و ریلکس بودید و عوامل حواسپرتی کمتر بود.بهترین تایم برای مدیتیشن کی است؟ موقعه ای که شما به بهترین حالت بتوانید در آن زمان در اولویت اول روزتان قرارش بدهید.

مثلا برای خیلی ها صبح بعد از بیدار شدن و قبل از شروع روز بهترین زمان برای مدیتیشن روزانه است چون می خواهند آگاهی و تمرکز و در لحظه بودن را تا شب با خودشان به همراه داشته باشند و برای خیلی های دیگه شب بهترین زمان برای مدیتیشن روزانه است چون احساس میکنند که در شب هیچ عجله ای برای انجام مدیتیشن ندارند و می توانند بعد از تمرینشان دقایقی را به فکر کردن بیشتر راجع به تمرین آن روزاختصاص بدهند و با آرامش بیشتری به خواب بروند و برای خیلی های دیگه هم صبح مناسب است هم ظهر و هم شب و دو تا سه نوبت مدیتیشن در طول یک روز انجام میدهند.

مرحله دوم:

راجع به مدت زمانی که میخواهید به تمریناتتان اختصاص بدهید تصمیم بگیرید.

کی گفته که حتما باید 20 دقیقه 30 دقیقه یا 40 دقیقه مدیتیشن کنید؟! هیچ مشکلی در 5 دقیقه مدیتیشن روزانه نیست!!! نکته مهم در این مرحله این است که مقدار زمانی را انتخاب کنید که دارای بیشترین تاثیروقابل دستیابی برای شما باشد یعنی بتوانید تا آخر تمرینات را بصورت “اثر بخشی” کامل کنید.

مرحله سوم:

راحت بنشینید

از آنجایی که همه ی انسان ها دارای سلامت جسمانی مشابه به همدیگری نیستند این مرحله می تواند برای هرکسی متفاوت باشد.طوری بنشینید که احساس ناراحتی در هیچ نقطه ای نداشته باشید و وضعیت قرارگیری بدن می تواند برای تمرکز مهم باشد ولی با این وجود احساس راحتی مهمتر است. بنابراین ، در انتخاب هر موقعیتی که برای شما مناسب باشد ، احساس راحتی کنید (بدانید که این موقعیت بسته به روز ممکن است تغییر کند).

مرحله چهارم:

از راهنماها استفاده کنید

ما در مدیتیشن سنتر همراه شما هستیم که بتوانیم به تک تک افرادی که علاقه مند به مدیتیشن هستند کمک کنیم تا بتوانند از تمام ظرفیت های موجودشون استفاده کنند.در محصولاتی که ما برای شما عزیزان تدارک دیده ایم و در دست تولید می باشند از روش مدیتیشن راهنمایی شده(همراه با مربی) استفاده کردیم که بتوانیم بیشتر و بیشتر تاثیر مدیتیشن را وارد زندگیمان کنیم و به کیفیت تمریناتمان بی افزاییم.

محصولات مدیتیشن سنتر طوری طراحی شده اند که بیشترین انگیزه را در شما عزیزان علاقه مند به وجود بیاورند. برای مثال بعد از خرید یک دوره شما میتوانید میزان ساعات یا روز هایی که شما به طور مداوم و با ثبات مدیتیشن کرده اید را ببینید و این به شما کمک میکند که در وهله ی اول بخاطر متعهد بودنتون احساس مفید بودن و پیشرفت کردن داشته باشید و در وهله ی دوم بخاطر تمام زحمات بی وقفه ی گذشته در مسیر بمانید و مسیر را ادامه بدهید.همچنین تنوع زیاد محصولات مدیتیشن سنتر به شما کمک میکند که دورهای مناسب با شرایط منحصر به فرد خودتان را انتخاب کنید و بتوانید بیشترین تاثیر را در حوزه هایی که میخواهید از محصولات بگیرید.

🤍

🤍

🤍

با عشق❤️

دیدگاه کاربران

5 دیدگاه

دیدگاه های این نوشته

  1. […] کنید. شروع کردن روز با مدیتیشن روزانه و منظم می تواند زمینه را برای یک روز موفق فراهم کند. با […]

  2. […] مدیتیشن روزانه […]

  3. […] ی مدیتیشن خواب را قبل از خواب استفاده کنید و درطول روز مدیتیشن های روزانه و معمولی را تمرین کنید. مدیتیشن روزانه استارت تغییر […]

  4. […] و “قابل دستیابی” باشد که شمار را ترغیب کند بطور روزانه مدیتیشن […]

  5. […] این یک دلیل کاملاً قانع کننده برای شروع ایجاد یک تمرین مدیتیشن روزانه […]

32 نفر در حال مدیتیشن