پشتیبانی واتساپ
استفاده موبایل قبل از خواب

استفاده موبایل قبل از خواب

دسته بندی :خواب ، بیدار شدن تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ۱۴۰۰

وقت آن است که با خود صادق باشید، چه مدت با موبایلتان در رخت خواب کار میکنید؟ چند بار به خودتان قول داده اید که یک شب زود بخوابید ، ولی خودتان را در حال چک کردن شبکه های اجتماعی که مطالبشان انتهایی ندارد پیدا کرده اید؟ در این مقاله سعی نداریم که به موبایل و تکنولوژی های نوین انتقاد کنیم زیرا همه ی ما میدانیم که موبایل ابزاری بسیار کاربردی در معادلات روزمره ی ما است ولی در این مقاله سعی بر این شده که استفاده موبایل قبل از خواب تحلیل شود. بله! این ابزار بسیار کاربردی، کاربردی ترین نیاز ما را هدف قرار می دهد.خواب!

بیش از یک سوم آمریکایی ها هفت ساعت خواب توصیه شده در شب را که به بدن و ذهن استراحت و شارژ مجدد می دهد ، دریافت نمی کنند. علاوه بر این ، مطالعه دیگری توسط هیئت متخصصان برجسته خواب نشان داد که 90 درصد آمریکایی ها از یک دستگاه تکنولوژیکی در ساعت قبل از خواب استفاده می کنند. این متخصصان درباره ی تاثیر مخرب استفاده موبایل قبل از خواب هشدار داده اند.

تاثیر استفاده از موبایل قبل از خواب

منصفانه است که فرض کنیم این فقط آمریکایی ها نیستند که بین تلفن های خود و بهداشت خوب خواب گیر افتاده اند. بنابراین چگونه می توان از مزیت های این تکنولوژی کارامد استفاده کرد به حالتی که در الگوی خواب ما تاثیر بخصوصی نگذارد؟ در سال 1972، در دوران قبل از کامپیوتر و تلفن همراه ، متخصص خواب برجسته ریچارد بوتزین ، از دانشگاه آریزونا در مطالعاتش به حقایقی رسید كه افراد باید از هرگونه فعالیت در رختخواب جدا از “خواب و رابطه زناشویی” پرهیز كنند و حقیقت توصیه های او امروز حتی معتبرتر است.

استفاده از موبایل قبل از خواب به درگیری ذهن در زمانی که باید رو به کاهش باشد می انجامد و این می تواند بر خواب تأثیر منفی بگذارد. البته ، طبیعی است که بخواهید چیزی را قبل از خواب بخوانید ، اما بین کلمات یک صفحه از یک کتاب و کلمات روی صفحه تفاوت زیادی وجود دارد. فقط یک بررسی سریع از تلفن ما برای تحریک مغز و ارسال سیگنال های هشدار به جای سیگنال های خواب آور کافی است.

تحقیقی که توسط محققان خواب دانشگاه هاروارد انجام شد ، تأثیر دستگاه های الکترونیکی ساطع کننده نور بر خواب ما را مشخص کرد. در این گزارش آمده است: “ما دریافتیم كه استفاده از این وسایل قبل از خواب مدت زمانی که طول می کشد تا انسان به خواب رود را طولانی می كند.”تحقیقات بیشتر در دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو ، 600 شرکت کننده را طی یک دوره 30 روزه مورد مطالعه قرار داد ، و دریافت که استفاده از موبایل قبل از خواب به دلیل ساطع شدن نور صفحه نمایش به چشم انسان، با مدت زمان خواب کوتاه تر و کارایی بدتر خواب همراه است.

مطالعات دیگر به طور خاص بررسی کرده اند که چگونه نور آبی ساطع شده از دستگاه ما تولید ملاتونین را مهار می کند -ملاتونین هورمونی که در شب برای کنترل چرخه خواب و بیداری ما افزایش می یابد – و بنابراین بر مدت و کیفیت خواب تأثیر می گذارد و چرخه خواب نرمال بدن را قطع می کند.

راه های جایگزین

تعدادی قوانین اساسی وجود دارد که می توانیم از آنها پیروی کنیم تا تأثیر استفاده از تلفن در خواب را محدود کنیم. خاموش کردن دستگاه ها دو ساعت قبل از خواب یک سناریوی رویایی است. اگر دو ساعت برای شما خیلی زیاد است معمولاً یک ساعت توصیه می شود که قبل ازخواب تلفن همراه خود را خاموش کنید.همانطور که تحقیقات شانگهای نشان داده است ، حتی 30 دقیقه نیز می تواند تغییر ایجاد کند. استفاده موبایل قبل از خواب را محدود کنید و اجازه دهید کمی چشمتان از نور ابی دور بماند. در آن مطالعه ، از نیمی از 38 شرکت کننده خواسته شد تا به مدت چهار هفته از تلفن های همراه خود به مدت 30 دقیقه قبل از خواب استفاده نکنند ، و آنها افزایش مدت خواب و قوی تر شدن حافظه فعال را تجربه کردند.

گزینه دیگر، کاهش در معرض بودن نور آبی صفحه گوشی یا لپ تاپ است که با تغییر تنظیمات تلفن یا افزودن برنامه ای که نور آبی را مسدود کرده و رنگ نارنجی را جایگزین می کند ، می توان به این هدف دست یافت. یا می توانید به عنوان یک گزینه جایگزین ، از عینک های رنگ آمیزی استفاده کنید. البته ، بهترین گزینه همچنان کتاب خواندن قبل از خواب است.

بخشی از هدف از بهداشت خوب خواب این است که ذهن را برای خواب راحت آماده سازی کنید و به همین دلیل مدیتیشن سنتر فعال است و محتوای مفید خواب را ارائه می دهد. مدیتیشن با ایجاد “پاسخ آرامش” خواب بهتر را تقویت می کند و چون این روشی است که از تمرکز بر روی تنفس استفاده می کند، توجه ما از روی افکاری که موجب بیداری ما می شوند به تنفسمان تغییر میکند. بنابراین به جای تعقیب افکار و خطوط داستانی، وقتی سرمان به بالش برخورد می کند ، فکرها را رها می کنیم ، آرام می شویم ، آرام می شویم … و دور می شویم.

وقتی خوب به نحوه استفاده موبایل قبل از خواب نگاه می کنیم ، واقعاً روال مراقبت از خود را بررسی می کنیم. چگونه می توانیم به خود کمک کنیم یا مانع خود می شویم وقتی می خواهیم تمام تلاش خود را برای تسهیل خواب راحت انجام دهیم؟ هنگامی که پاسخ ها را کاوش کردیم ، دنبال کردن راه حل ها آسان تر می شود.

50 نفر در حال مدیتیشن